Provaznictví na Újezdě  provazy, lana, sítě   

Úvod » Gumolana

Gumolana, gumicuky, gumošňůry, gumifix

Vyrábíme a prodáváme gumolana a gumicuky v průměrech 0,8mm až 12mm v základních barvách. Ke gumolanům dodáváme kovové háky a koncovky jako příslušenství. Skladem stovky metrů v každém průměru.

Gumolana v metráži ONLINE - zde

gumolano

Gumolano je pružné lano, elastické lano nebo také lano průtažné či lano šokové. Gumolano se vyrábí podobně jako standardní pletená lana až na to, že jako jádro gumolan je použita pryž či latexová nit. Několik pryžových vláken se pustí jako jádro do splétacího stroje a oplétá se v natažaném stavu polypropylenovým nebo polyesterovým vláknem.

Gumolanu se říká gumolano od průměru 4mm, menší průměry mají pak označení jako gumové pruženky. Běžná průtažnost gumolana je něco mezi 90 a 130%. Dá se ale vyrobit i speciální gumolano např. na bungee, tam je pak průtažnost větší kolem 170%.

U gumolan se neudává jejich nosnost, orientačně ale například průměr gumolana 10mm udrží cca 50kg. Gumolana vyrábíme z pestrých barev jednobarevné nebo se vzorem. Na prodejně jsou všechny průměry dostupné v metráži v každém průměru v několika barvách. Nejvíce barevných kombinací je v průměru 3mm, kde máme 54 barev. V průměru 6mm a 8mm míváme většinou 5-8 barev. Na zakázku při větším množství je možné vyrobit jakýkoliv vzor.

gumolano


Nejvíce barevných možností nabízíme v gumošňůrách průměru 3mm. Tyto pruženky máme v 54 barvách. Níže je uvedena barevnice polyesterových šňůr, v těchto barvách se vyrábí i gumošňůry průměru 3mm.

 

barevnice gumolan 3mm

barevnice gumolan 3mm

Gumolana se používají jako fixační prostředek nebo jako cvičební pomůcka. Gumicuky se používají i při výpletech zábradlí. Používají je i firmy montující reklamní bannery. Ke gumolanům nabízíme i koncovky a kovové háky.