Provaznictví na Újezdě  provazy, lana, sítě   

Úvod » Sítě HOUPACÍ a Křesla Houpací

Houpací Sítě a Houpací Křesla

Vyrábíme a prodáváme houpací sítě a závěsná houpací křesla v mnoha typech a barevných provedeních. Skladem na prodejně veliký výběr. Na zakázku vám vyrobíme houpací sítě nebo křesla přesně dle vašich nápadů. Při výběru sítí je potřeba mít na paměti následující komentáře.

houpací síť závěsné houpací křeslo

Šířka houpací sítě

Rozmyslete si kdo bude houpací sítě používat, jestli jsou pro děti, pro dospělé nebo manželské komfortní. Na základě toho si je potřeba zvolit délku a šíři. Šíře sítí je dána šířkou dřevěné rozpěry a to 70cm, 100cm a 140cm. I pro dospělého stačí šířka rozpěry 70cm protože vnitřní síť je mnohem širší a člověk se do ní ponoří. Mnohem pohodlnější je šířka 100cm, kde si pohodlně roztáhnete ruce a nohy, dáte pod hlavu polštář a můžete se i přikrýt dekou. Nejzajímavější je ale houpací síť s rozpěrou 140cm, toto provedení vám umožní ležet nejen na délku, ale i na šířku, případně si v síti hrát s malými dětmi nebo odpočívat ve dvou. Opět platí, že síť s rozpěrou 140cm má na šířku kolem 2m, takže je opravdu veliká a luxusní. Co se týká délky, tak mezi rozpěrami bývá vzdálenost 200cm, případně lze na zakázku vyrobit síť delší a to až do 250cm. Rozpěry máme z bukového dřeva. Pokud byste rádi rozpěry dubové nebo z jiného druhu trvdého dřeva, prosím kontaktujte nás abychom vám dali přesné rozměry rozpěr a váš truhlář pro nás specifické rozpěry vyrobil.

Délka houpací sítě

Při výběru houpací sítě je potřeba si uvědomit kde bude síť umístěna. Jestli ji máte na zahradu mezi stromy, do bytu mezi stěny nebo kamkoliv jinam. K délce sítě (vzdálenost mezi rozpěrami) je potřeba připočíst délku závěsů. Závěsy jsou takové ty paprsky co jdou od rozpěr směrem ven a sbíhají se v jednom kovovém kroužku. Za tyto kovové kroužky, které jsou na obou stranách sítě, se houpačka zavěšuje. Závěs mívá většinou kolem 40-80cm. Dohromady tedy celá rozbalená síť od oka k oku mívá kolem 3-3,5m. Pokud máte prostor pro zavěšení menší, tak dost možná budete po zalehnutí brousit zády o podlahu. Houpací síť při instalaci musí být zcela vypnutá, protože po tom co si do ní vlezete vytvoříte takový pytel a síť se prověsí. Pokud by se síť neprověsila a vy jste do ní nezapadli, tak se vyklopíte nebo budete hledat balanc.

houpací síť závěsné houpací křeslo houpací síť houpací síť

Materiál pro výrobu houpacích sítí

Co se týká materiálu, tak můžeme nabídnout houpací sítě z bavlny, lnu, polypropylenu nebo polyesteru. Sítě z přírodního materiálu jsou stylovější, ale musíte je schovávat před deštěm. Sítě polypropylenové a polyesterové mají dost podobné vlastnosti, výběr spíše záleží na barvě kterou požadujete. Jsou to umělé materiály a tak vydrží i venku, oba materiály jsou celkem stálobarevné na sluníčku. Běžně se sítě dělají ze síly šňůrky 4-6mm, pokud máte ale síť pro pořádného chlapa nebo v síti budete pořád a někdy i ve více lidech, pak se mohou vyrobit i sítě z materiálu až do síly 8mm. V letošním roce jsme do prodeje zařadili sítě polyesterové s matným vzhledem, vypadají tedy podobně jako ty bavlněné, ale mají hezčí barvy, jsou měkčí a hlavně jsou výrazně pevnější a trvanlivější.

houpací síť hamaka

Vzor a typ provedení houpacích sítí

V zásadě existují dvě varianty výroby výplně houpacích sítí. Za prvé se jedná o klasickou uzlíkovou metodu, kde v každém spoji je uzel. Takovéto sítě jsou levnější, protože jsou méně náročné na výrobu. Můžete si vybrat libovolnou barvu. Druhou variantou je tradiční stará metoda bezuzlová, takzvaná přehazovačka. Při výrobě takovéto sítě se prohazují jednolivé šňůrky přes sebe a vytváří tak propletenec. Výhodou je že vás do zad netlačí uzlíky a síť se časem neprověsí jako tomu může být u běžné uzlíkové, kde se uzly zatáhnout a vnitřek se roztáhne. Přehazovací houpací síť trvá delší dobu a proto je dražší. Přehazovaček je několik typů, čím hustší vzor, tím dražší. U přehazovačky si tedy můžete vybrat i hustotu ok. Nechte si ale poradit a doporučit již vyzkoušené a nepouštějte se do experimentů jen proto, že se vám to líbí.

uzlíkatá síť bezuzlova houpaci sit bezuzlova houpaci sit

 

Vyrobíme vám houpací sítě a houpací závěsná křesla přesně podle vašich představ. Rádi vás přivítáme u nás na prodejně nebo zodpovíme vaše emailové dotazy.


Houpací sítě a křeslahoupací síť kreslo

Potřebujete doporučit  správnou houpací síť ?

Přijďte si k nám na prodejnu a budete mít jasno. Nejčastěji se prodávají sítě se 70cm rozpěrou z barevných šňůrek v uzlovaném provedení, ale velmi oblíbené jsou i sítě bavlněné v přírodní režné barvě v přehazovaném provedení o šířce rozpěry 100-140cm. Bavlněné houpačky přehazovačky máme nejen v různých šířích, ale i v různé hustotě proplétání. Například takový mexický způsob proplétaní je asi 4x hustší než ten klasický evropský nebo indický. Zlatou střední cestou jsou barevné polyesterové houpací sítě v barevném a přehazovaném provedení, vzhledem vypadají jako z přírodního materiálu, ale trvanlivost mají jako umělé. přijďte, určitě si vyberete.