Provaznictví na Újezdě  provazy, lana, sítě   

I PRO VÁS MÁME PROVAZ

I PRO VÁS MÁME PROVAZ!

Radka Kafková, zaměstnanec Provaznictví s.r.o.

Až se léto zeptá, co budete dělat venku s dětmi na chalupě nebo chatě, co odpovíte? Hrej si, tu máš kohouta? Pravda, mohla by to být bojovka, zejména v hustém lese, ale ztratit děti z dohledu na několik hodin neznámo kam nebude ta pravá aktivita. Některé děti by si jistě vystačily s nějakým mobilním zařízením, tabletem atd., ale techniku stranou! Pojďme si připomenout „starou“ dobrou provazovou klasiku. Houpal se přece  každý z nás rád a ruku na srdce, houpete se určitě dodnes. Houpačku si dokáže vyrobit zručný kutil během pár chvilek. Stačí 1 prkénko (ne to kuchyňské) a PROVAZ! Těch máme u nás v Provaznictví opravdu velké množství, stačí si  vybrat jestli chcete přírodní anebo syntetické, případně syntetické co vypadá jako přírodní. Rozdíl je v životnosti a funkčních vlastnostech jednotlivých lan. Na houpačku se určitě hodí lana oboje. Pokud nejste ani kutil ani zruční, tak pro Vás máme hotové houpačky s dřevěným prkénkem připravené přímo k zavěšení ihned po zakoupení. Houpy, houpy, ať nemají roupy!

Malým i velkým šplhavcům udělá radost jistě šplhové lano z přírodné stáčené juty anebo ze syntetického naturexu. K pohodlnému zavěšení na šplhová lana zapleteme kovové oko a dole opatříme bandáží, aby se nerozpletla dřív, než na ně někdo vyšplhá. Pro šplhavce-začátečníky můžeme opatřit šplhové lano uzly po 50 cm, aby se jim lépe šplhalo a nestáli u lana jako zařezaní po prvním neúspěchu. Ono šplhnout si ve škole před třídou a šplhat na laně je trochu rozdíl. Cvičení dělá mistra a tak se možná po prázdninách budou Vaše ratolesti moci přihlásit do přeboru ve šplhu bez přírazu. Když nemůžeš, tak šplhej víc!

 

Lano na šplhání Lano na šplhání Lano na šplhání

Fantazii se meze nekladou a pokud máte dost prostoru, můžete si také vyrobit svoji vlastní prolézačku. Pro tyto případy jsme vyrobili speciální superpropylenové lano s názvem Jungle. Původně se jmenovalo Monkey Business, ale zákazníci si pletli supraphon se superpropylenem a místo lan chtěli objednávat hudební nosiče, které z pochopitelných důvodů nemáme skladem. Jungle lana nabízíme v pěti krásných barvách. Dokonce vyrobíme super odolné lano Jungle Vandal, aby vandal škodil jinde.  Komponenty na uchycení a propojení jednotlivých lan u nás také nabízíme v dostatečném výběru. Stačí si rozmyslet náročnost a tvar prolézačky a děti budou jásat, pakliže se Vám finální dílo podaří.

Komponenty na výrobu prolézaček

Z letních táborů si jistě vzpomínáte na zajímavou hru – přetahovanou. Mám pochopitelně na mysli nástup dvou družstev, případně jen dvou účastníků a při povelu: „Táhni“!  se teda tááhne. Ano, sportovním náčiním  je v tomto případě  hit léta „Přetahovací lano“. Výhodou je, že se nikam nezavěšuje a vy ho můžete pohodlně sbalit kamkoliv na cesty s sebou.  Klidně i do kabelky, i když ne zrovna do divadelního psaníčka. Pro rozproudění zábavy na letní prázdninové párty ideál.  Největší tahoun jistě ocení pěknou odměnu třeba ve formě vavřínového věnce, medaile anebo opět něco z naší nabídky - gumicuku. To aby nevyšel ze cviku a mohl si posilovat cestou do školy anebo do práce. Možná  to zní neuvěřitelně, ale gumicuk o průměru 6 mm Vám může zpříjemnit volné chvilky. Na rozdíl od šplhacího lana se vejde opravdu i do kabelčičky. Kdo umí, ten posiluje s kusem gumy a kdo neumí, tak si ho pořídí. Nečekejte až to s vámi v buse MHD cukne. Vytáhněte si svoje gumicukety, bohatě stačí 4 metry a navíc je nabízíme v krásných neonových barvách. Hodně neonové muziky za pár kaček.

A pokud Vás nezaujala ani jedna varianta venkovních provazohrátek, zbývá nám tu ještě k vyzkoušení švihadlo (uzel na každé straně provazu a máte vystaráno, zajásá nejeden lázeňský švihák), dále velká houpací síť s dřevěnou rozpěrou pro chvilky nerušené pohody (nebojte, i vaše děti časem povyrostou..) a v neposlední řadě uzlované šplhací sítě na míru.

Provaznictví má své kouzlo a rozhodně mu ještě neodzvonilo, naopak letní sezóna je v plném provazovém tahu. Přijďte se k nám porozhlédnout dřív než se vyšplháte na Petřínskou rozhlednu. Provaznictví  v Praze  na Újezdě Vám zpestří prázdniny neboli:  Lana, sítě, provazy i techniku porazí!