Provaznictví na Újezdě  provazy, lana, sítě   

Úvod » LODNÍ LANA a FENDRY

Lana lodní, Lana jachtařská, fendry

POLYPROPYLENOVÁ Lana Ø 1mm - 120 mm

Klasik                               Tandem                             Stáčené              Lodní 4x2

polypropylenové lano klasik polypropylenové lano tandem polypropylenové lano stáčené PP lodní lano

Polypropylenová lana mají široký záběr využití ve stavebnictví, zahradnictví, dekoracích či vodních sportech. Polypropylenové lano má dobrou uzlovatelnost a velmi dobrou odolnost vůči chemikáliím. Polypropylenová lana jsou ošetřena vůči UV záření, plavou a mají nulovou nasákavost. Pracovní teplota polypropylenových lan je do 80°C, průtažnost lana může být až 19%.

Lana vyrábíme z této barevnice paleta barev lan Technické specifikace


 

POLYESTEROVÁ Lana Ø 1mm - 18 mm

Klasik                            Tandem                              Stáčené

polyesterové lano polyesterové lano polyesterové lano

Polyesterová lana jsou využívána při jachtingu, vodních sportech, ve stavebnictví. Lana jsou vhodná jako lana kotevní a tažná. Polyesterové lano má vynikající odolnost vůči povětrnostním podmínkám, velmi dobrou pevnost a vynikající odolnost vůči UV. Polyesterová lana mají vynikající oděruvzdornost, dobrou odolnost vůči chemikáliím, neplavou a v mokrém stavu jsou pružná a měkká. Pracovní teplota polyesterových lan je do 120°C, průtažnost je cca 13%.

Technické specifikace

 

POLYAMIDOVÁ Lana Ø 1mm - 48 mm

Polyamidová lana jsou lana statická. Lana jsou vhodná zejména jako lana vázací, zvedací, pracovní a tažná. Polyamidová lana pohlcují velmi dobře rázovou energii, mají vynikající pevnost, dobrou otěruvzdornost a neplavou na vodě. Polyamidová lana s atesty se používají jako lana horolezecká, pracovní, speleologická či lana pro arboristiku. Polyamidová lana absorbují vlhkost. Pracovní teplota polyamidových lan je do 100°C.

Klasik                                                                   Stáčené

polyamidové lanohorolano statické lano polyamidové lano

Technické specifikace

 

V naší prodejně najdete tyto artikly v průměrech od 1 do 48mm. Lana nabízíme s několika druhy barevných kontrolek pro snažší rozlišování. Na zakázku vám rádi vyrobíme jákýkoliv vzor. Níže uvedené specifikace jsou pro lana pletená, stáčená lana jsou k dispozici v jednobarevných provedeních.

 

Do speciálních kotevních lan vplétáme jako jádro olověná vlákna.